Sybord
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SYBORD, 1800-talets slut, med öppningsbar skiva, fack och lådor, intarsia, dekorativt skurna fötter, nyckel finns, bl a valnöt, höjd ca 72, diameter 44 cm
Fanérbortfall, bruks och åldersrelaterat slitage
623559
2019-03-13