Skål Kina Powder blue 1700-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

2 500 SEK

SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), powder blue, dekor av reserver med pion i guld, invändig famille rosedekor av blommor och rutbård i emaljfärger, diameter ca 26, höjd 11 cm

Slitage, repor, nagg

623633

2019-03-14