Kaffekanna silver Gustaf Möllenborg
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAFFEKANNA, silver, empire, bladdekor i relief, svärtat trähandtag, stämplad Gustaf Möllenborg Stockholm 1836, höjd 34, vikt 1125 g
Jämför Svenskt silversmide (Andrén, Hellner, Hernmarck och Holmquist) sid 650
Trähandtag med slitage
623666
2019-03-15