Kaffekanna och gräddkanna silver 1800-tal

Klubbat för:

9 000 SEK

6 000 SEK

KAFFEKANNA, GRÄDDKANNA, silver, snarlika, nygotisk stil, graverad dekor, stämplade J E Torsk Stockholm 1864 resp. Gustaf Möllenborg Stockholm 1872, höjd 28 resp 13 cm, vikt 1253 g

Gräddkanna med invändigt sliten förgyllning

623674

2019-03-15