Kaffekanna och gräddkanna silver 1800-tal
Klubbat för:
9 000 SEK
6 000 SEK
KAFFEKANNA, GRÄDDKANNA, silver, snarlika, nygotisk stil, graverad dekor, stämplade J E Torsk Stockholm 1864 resp. Gustaf Möllenborg Stockholm 1872, höjd 28 resp 13 cm, vikt 1253 g
Gräddkanna med invändigt sliten förgyllning
623674
2019-03-15