Esther Gehlin oljemålning

Esther Gehlin oljemålning
Esther Gehlin oljemålning
Esther Gehlin oljemålning
Esther Gehlin oljemålning
Esther Gehlin oljemålning
Esther Gehlin oljemålning
Esther Gehlin oljemålning
Esther Gehlin oljemålning
Esther Gehlin oljemålning
Esther Gehlin oljemålning
Esther Gehlin oljemålning
Esther Gehlin oljemålning

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ESTER GEHLIN (1892-1949): "Stilleben med torsk och bröd", signerad och daterad E Gehlin 1931, olja på duk, ca 74x94 cm,

UTSTÄLLD: Malmö Museum 1937, nr 36, Stilleben med torsk och bröd 600.-, kopia av utställningsblad medföljer.

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer

623723

2019-03-25