Esther Gehlin oljemålning
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ESTER GEHLIN (1892-1949): "Stilleben med torsk och bröd", signerad och daterad E Gehlin 1931, olja på duk, ca 74x94 cm,
UTSTÄLLD: Malmö Museum 1937, nr 36, Stilleben med torsk och bröd 600.-, kopia av utställningsblad medföljer.
Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
623723
2019-03-25