Brosch i form av en fluga

Brosch i form av en fluga
Brosch i form av en fluga
Brosch i form av en fluga
Brosch i form av en fluga
Brosch i form av en fluga
Brosch i form av en fluga
Brosch i form av en fluga
Brosch i form av en fluga
Brosch i form av en fluga
Brosch i form av en fluga
Brosch i form av en fluga
Brosch i form av en fluga

Klubbat för:

5 200 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

BROSCH, 18 k guld, Frankrike, sannolikt 1800-talets slut, i form av en fluga med två korall kulor, en på huvudet och en på bröstkorgen, briljantslipade diamanter på ögonen, totalt ca 0.02 ct, vingarna med svart emalj dekor på venerna, längd ca 3 cm, totalvikt ca 5.8 g

Kuntoraportti

Bruksslitage, mindre förlust av emalj dekor, en mindre nagg i korall kulan på huvudet

623763

Päivämäärä:

2019-03-17