Kaffeservis empire

Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire

Klubbat för:

1 500 SEK

2 500 SEK

KAFFESERVIS, 14 dlr, empire, 1800-talets första hälft, sannolikt Frankrike, bestående av, 11 kaffekoppar med fat, sockerskål med lock, gräddkanna med lock, kaffekanna med lock, kaffekannans höjd ca 21 cm

Smärre slitage. Medföljer, 12 assietter 1900-tal från Karlskrona Porslinsfabrik

623764

2019-03-14