Kaffeservis empire
Klubbat för:
1 500 SEK
2 500 SEK
KAFFESERVIS, 14 dlr, empire, 1800-talets första hälft, sannolikt Frankrike, bestående av, 11 kaffekoppar med fat, sockerskål med lock, gräddkanna med lock, kaffekanna med lock, kaffekannans höjd ca 21 cm
Smärre slitage. Medföljer, 12 assietter 1900-tal från Karlskrona Porslinsfabrik
623764
2019-03-14