Nattkärl japan 1800-tal

Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal
Nattkärl japan 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

NATTKÄRL, porslin, Japan, 1800-talets andra hälft, dekor i emaljfärger av figurscener, höjd 19, diameter ca 21,5 cm

Kuntoraportti

bruksslitage

623791

Päivämäärä:

2019-03-14