Tallrikar och skedfat Kina Famille rose 1700-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, SKEDFAT, 3 dlr., porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735) och Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 13-22 cm

Nagg, slitage

623795

2019-03-14