Jardinjär mässing

Jardinjär mässing
Jardinjär mässing
Jardinjär mässing
Jardinjär mässing
Jardinjär mässing
Jardinjär mässing
Jardinjär mässing
Jardinjär mässing
Jardinjär mässing
Jardinjär mässing
Jardinjär mässing
Jardinjär mässing

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JARDINJÄR, 1800-talets slut, hamrad och pressad mässing, hänklar i form av lejonhuvuden, på lejontassar, längd ca 42 cm, höjd ca 20 cm

Åldersrelaterat slitage, patina

623874

2019-03-14