Taburetter

Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

TABURETTER, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, signerad MLB (Melchior Lundberg d.ä. stolmakare i Stockholm 1774-1812/16), bemålade, skuren dekor, toppad sits, höjd ca 43 cm

Slitage, senare bemålning, färgbortfall

623879

2019-03-15