Taburetter
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TABURETTER, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, signerad MLB (Melchior Lundberg d.ä. stolmakare i Stockholm 1774-1812/16), bemålade, skuren dekor, toppad sits, höjd ca 43 cm
Slitage, senare bemålning, färgbortfall
623879
2019-03-15