SOFFA, nyrokoko
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, nyrokoko, 1800-talets andra hälft. Mörkbetsat trä. Sits klädd med plysch. Djuphäftning. Längd 170 cm, sitshöjd ca 47 cm.
Åldersrelaterat slitage med några skador och lagningar. Senare klädsel.
623899
2019-03-21