Soffa

Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SOFFA, tillskriven Ephraim Ståhl, sengustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor och pastellage, armlänen med lejonhuvuden och skulpterade gripar, sidorna med palmetter, sarger med bladstav, klot och överkragade avsmalande ben med kannelering, lös stoppad ryggdyna, längd 177, sitthöjd 42 cm

Slitage, kortad, sprickor, lagningar, möjligen senare ryggstöd

623915

2019-03-15