Fiskfat Kina 1700-tal

Fiskfat Kina 1700-tal
Fiskfat Kina 1700-tal
Fiskfat Kina 1700-tal
Fiskfat Kina 1700-tal
Fiskfat Kina 1700-tal
Fiskfat Kina 1700-tal
Fiskfat Kina 1700-tal
Fiskfat Kina 1700-tal
Fiskfat Kina 1700-tal
Fiskfat Kina 1700-tal
Fiskfat Kina 1700-tal
Fiskfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

FISKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, med sil, dekor av flodlandskap med pagoder och tårpil i underglasyrblått, längd ca 41 cm

Nagg, sprickor

623939

2019-03-15