Såsterriner Kina 1700-tal

Såsterriner Kina 1700-tal
Såsterriner Kina 1700-tal
Såsterriner Kina 1700-tal
Såsterriner Kina 1700-tal
Såsterriner Kina 1700-tal
Såsterriner Kina 1700-tal
Såsterriner Kina 1700-tal
Såsterriner Kina 1700-tal
Såsterriner Kina 1700-tal
Såsterriner Kina 1700-tal
Såsterriner Kina 1700-tal
Såsterriner Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SÅSTERRINER, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, två med lock samt underfat, längd ca 19, höjd ca 7-12 cm

Delarna ej ursprungligen tillhörande, nagg, lagningar, sprickor

623972

2019-03-15