Såsterriner Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÅSTERRINER, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, två med lock samt underfat, längd ca 19, höjd ca 7-12 cm
Delarna ej ursprungligen tillhörande, nagg, lagningar, sprickor
623972
2019-03-15