Edwin Lydén akvarell

Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell

Klubbat för:

6 400 EUR

Utropspris

1 000 EUR

EDWIN LYDÉN (1879-1956) "Sommarskog", signerad, akvarell, 32x18 cm

Utställningar: Flerstämmig verklighet, Wäinö Aaltonens museum 11.6-19.9 2004, Södra Karelens konstmuseum 29.9-28.11 2004

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

624069

2019-04-15