Edwin Lydén akvarell
Klubbat för:
6 400 EUR
Utropspris
1 000 EUR
EDWIN LYDÉN (1879-1956) "Sommarskog", signerad, akvarell, 32x18 cm
Utställningar: Flerstämmig verklighet, Wäinö Aaltonens museum 11.6-19.9 2004, Södra Karelens konstmuseum 29.9-28.11 2004
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
624069
2019-04-15