Edwin Lydén oljemålning
Klubbat för:
11 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
EDWIN LYDÉN (1879-1956) "Söndag", signerad, olja på duk, 47x28 cm
Utställningar: Flerstämmig verklighet, Wäinö Aaltonens museum 11.6-19.9 2004, Södra Karelens konstmuseum 29.9-28.11 2004: Åbo Konstmuseum, ritskolan 150 år
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
624073
2019-04-15