Byrå Löfmark
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, Löfmark, gustaviansk stil, 1916, stenskiva, rik intarsiadekor med motiv av fruktkorg och fåglar, kostsidor med vasakärven, dekorbeslag i mässing, brännmärkt "LÖFMARK STM 1916", höjd 94, 93x55 cm
Fanerskador, nyckel saknas, nyckelbeslag skadat
624078
2019-03-18