Esther Kjerner oljemålning

Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ESTHER KJERNER (1873-1952): Liljan blommar, signerad och daterad E Kjerner 1925, olja på pannå av papp, 28,5x22 cm
Påskrift på baksidan, "Inköpt hos Stenmans feb 1943"

PROVENIENS
Gösta Stenmans samling, nr 3027

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer

Ulf Hallius samling

624116

2019-03-25