Romerskt glas

Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GLAS, romarriket, ca 0-400 e Kr, höjd ca 24,5, största vidd 14 cm

Proveniens: Husauktion, Djursholm, 1970-tal

Jordfynd

624197

2019-03-23