Bojaner Kina 1800-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BOJANER, 2 st., snarlika, porslin, Kina, 1800-talets slut, ovoid form, dekor av dubbla lyckotecken samt lotusslingor i underglasyrblått, höjd ca 21 cm
Slitage, invändiga stjärnsprickor, smärre nagg
624204
2019-03-16