Bojaner Kina 1800-tal

Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BOJANER, 2 st., snarlika, porslin, Kina, 1800-talets slut, ovoid form, dekor av dubbla lyckotecken samt lotusslingor i underglasyrblått, höjd ca 21 cm

Slitage, invändiga stjärnsprickor, smärre nagg

624204

2019-03-16