Liss Eriksson skulptur
Klubbat för:
2 400 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
LISS ERIKSSON (1919-2000): Porträtt av Arne Geijer, monogramsignerad LE, numrerad EA I/II, märkt ´´Till Classe´´, samt LO, gjutarstämpel E. Godard Cire Perdue, förgylld samt svartpatinerad brons, höjd ca 49 cm
Zustandsbeschreibung
624244
2019-03-26