Matsalsgrupp gustaviansk stil

Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MATSALSGRUPP, 13 dlr., björk, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, vitmålade, modell axet, bestående av: bord, stolar 12 st, sitthöjd 44, 2 iläggsskivor med sarg à 48, skuren dekor av bl a fleuroner, bordets höjd 75, längd 142x100 cm

Bruksslitage och skador, bordsskivor med ytskador och fläckar, en skiva med lös sarg

624251

2019-03-16