P G Thelander etsning med handkolorering i tempera
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
P.G. THELANDER (född 1936): Vie d´un Pinguin, etsning med handkolorering i tempera, 1996, signerad och numrerad P. G. Thelander HC II/X, I. 66x49 cm (État II med bortskuren text)
PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm
LITTERATUR
Karl Haskel, P G Thelander Grafik 1958-1996, Trelleborg 1996, H.289
624277
2019-03-16