P G Thelander etsning med handkolorering i tempera

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

P.G. THELANDER (född 1936): Vie d´un Pinguin, etsning med handkolorering i tempera, 1996, signerad och numrerad P. G. Thelander HC II/X, I. 66x49 cm (État II med bortskuren text)

PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm

LITTERATUR
Karl Haskel, P G Thelander Grafik 1958-1996, Trelleborg 1996, H.289

624277

2019-03-16