Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GOLVUR, urverk märkt Olof Nohrin, Falun, 1700-talets mitt, kinesiserande dekor, höjd ca 215 cm, lod, pendel, nyckel finns

Senare bemålning, senare sockel, slitage, färgbortfall

624303

2019-03-15