Slaglåsgevär Chas Osborne & Co

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, brittiskt, 1800-talets mitt, låsblecket märkt Chas Osborne & Co, pipa med oktaonalt kammarstycke, märkt Chas Osborne & Co London,
halvstock i valnöt med nätskuren framstock och kolvhals, lås med graverad dekor, numrerad 2513, längd ca 124,5 cm

A Gentleman´s Auction

Rost, laddstock saknas, märken

624344

2019-04-26