Slaglåsgevär Chas Osborne & Co
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, brittiskt, 1800-talets mitt, låsblecket märkt Chas Osborne & Co, pipa med oktaonalt kammarstycke, märkt Chas Osborne & Co London,
halvstock i valnöt med nätskuren framstock och kolvhals, lås med graverad dekor, numrerad 2513, längd ca 124,5 cm
A Gentleman´s Auction
Rost, laddstock saknas, märken
624344
2019-04-26