Luktdosa i silver rokoko Danmark

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

LUKTDOSA, silver, 1700-talets andra hälft, rokoko, s.k. hovedvandsæg, Danmark, förgylld öppningsbar fot, dekor med fasettslipad glasfluss, höjd 7 cm

Senare glasbit

624371

2019-03-17