Dosor och Fingerborgar silver

Dosor och Fingerborgar silver
Dosor och Fingerborgar silver
Dosor och Fingerborgar silver
Dosor och Fingerborgar silver
Dosor och Fingerborgar silver
Dosor och Fingerborgar silver
Dosor och Fingerborgar silver
Dosor och Fingerborgar silver
Dosor och Fingerborgar silver
Dosor och Fingerborgar silver
Dosor och Fingerborgar silver
Dosor och Fingerborgar silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSOR 4 st., FINGERBORGAR 4 st., silver, 18/1900-tal, en dosa Märta af Ekenstam 1916, höjd ca 2-4 cm, totalvikt ca 208 g

Slitage, Märta af Ekenstam dosa med intryckt lock

624387

2019-03-15