Liu Haichan

Liu Haichan
Liu Haichan
Liu Haichan
Liu Haichan
Liu Haichan
Liu Haichan
Liu Haichan
Liu Haichan
Liu Haichan
Liu Haichan

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGUR, lergods, Kina, 1800-tal, föreställande "Liu Haichan", en statstjänsteman som kom att bli en Daoist inom Quanzhenskolan en gren av Taoismen, delvis glaserad, höjd ca 12 cm

Nagg, mindre lagningar

624408

2019-03-16