Armring dräktbrosch silver skospännen

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 800 SEK

ARMRING, graverad, förgyllt silver, med ornamenteringar i form av vindruvor och blad, stämplad Gabriel Thulin Halmstad 1857, DRÄKTBROSCH, silver, allmoge, hjärtformad, slipat glasfluss, stämplad Jonas Wahlberg Ystad 1845, SKOSPÄNNEN, 1 par, 1700-tal, gustavianska, slipade glasstenar monterade på vitmetall

Slitage, dräktbroschen med lagningar

624413

2019-03-17