STOLAR, 6 st, "Nollstol", sengustaviansk stil.

STOLAR, 6 st,
STOLAR, 6 st,
STOLAR, 6 st,
STOLAR, 6 st,
STOLAR, 6 st,
STOLAR, 6 st,
STOLAR, 6 st,
STOLAR, 6 st,
STOLAR, 6 st,
STOLAR, 6 st,
STOLAR, 6 st,
STOLAR, 6 st,

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 6 st, sk "Nollstol", sengustaviansk stil, 1900-talets andra hälft. Lackerade stommar. Tygklädda sitsar. Genombrutna ryggar. Kannelerade framben. Märkta "H.ERSN Taserud". Sitshöjd ca 45 cm.

Bruksslitage med visst färgbortfall och smärre fläckar.

624416

2019-03-22