Såsskål med fat i silver

Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver
Såsskål med fat i silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

JOHAN FREDRIK BJÖRNSTEDT (1807-1826 (1827)), såsskål med fat, silver, Stockholm 1816, invändigt förgylld, höjd ca 7,5 cm, vikt ca 441 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

624548

2019-03-20