Gräddkanna

Gräddkanna
Gräddkanna
Gräddkanna
Gräddkanna
Gräddkanna
Gräddkanna
Gräddkanna
Gräddkanna
Gräddkanna
Gräddkanna

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CARL ANTON CARLBORG, Finland (verksam 1804-1828), gräddkanna, silver, rester av förgyllning inuti, höjd ca 12 cm, vikt ca 86 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

624553

2019-03-20