Gräddkanna i silver

Gräddkanna i silver
Gräddkanna i silver
Gräddkanna i silver
Gräddkanna i silver
Gräddkanna i silver
Gräddkanna i silver
Gräddkanna i silver
Gräddkanna i silver

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

JOHAN FREDRIK BJÖRNSTEDT (1807-1826 (1827)), gräddkanna, silver, invändigt förgylld, Stockholm 1817, höjd ca 10 cm, vikt ca 109 g

Gamal lagning, bucklor, bruks och åldersrelaterat slitage

624554

2019-03-20