Gräddkanna i silver
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
JOHAN FREDRIK BJÖRNSTEDT (1807-1826 (1827)), gräddkanna, silver, invändigt förgylld, Stockholm 1817, höjd ca 10 cm, vikt ca 109 g
Gamal lagning, bucklor, bruks och åldersrelaterat slitage
624554
2019-03-20