Tumlare i silver
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DANIEL LUNDSTRÖM (silversmed i Stockholm 1751-1788), tumlare i silver, 2 st, den andra med svårtydd/sliten namnstämpel, höjd ca 3 cm, vikt ca 35 g
Bucklor, bruks och åldersrelaterat slitage
624557
2019-03-20