Salongsbord

Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SALONGSBORD, furu, 1700-talets andra hälft, rokoko, provins, skuren dekor av rocailler samt fjäll, bemålat i grågrönt, höjd ca 75, 98x60 cm

PROVENIENS: Disponentvillan i Harg, (Hargs fabrikers AB), Nyköping

Senare skiva, senare bemålad, kompletterad

624632

2019-03-15