Servis "Nejlika" Ikea

Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SERVIS, 54 dlr. "Nejlika", handmålat fältspatporslin, Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal, servisen består av: 16 middagstallrikar 26 cm, 14 förrättstallrikar 22 cm, 8 djupa tallrikar 22 cm, 1 serveringsfat, 1 uppläggningsskål, 2 såssnipor samt 12 kaffekoppar med underfat

Merparetn obrukat i orginalaskar, en mattallrik med nagg

624748

2019-03-22