Tillbaka till katalog

Ljuskrona i oscariansk stil

Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil
Ljuskrona i oscariansk stil

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

Beskrivning

LJUSKRONA, oscariansk stil, 1900-talets första hälft, tolv ljusarmar, elektrifierad, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90, diameter 65

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

624808

Datum:

2019-03-18