Tillbaka till katalog
Ljuskrona i oscariansk stil
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Beskrivning
LJUSKRONA, oscariansk stil, 1900-talets första hälft, tolv ljusarmar, elektrifierad, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90, diameter 65
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
624808
Datum:
2019-03-18