Soffgrupp nyrokoko

Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOFFGRUPP, 1900-talets början, 3 dlr, nyrokoko, Frankrike, bestående av soffa och 1 par karmfåtöljer, samtliga med stomme i mahogny, klädda sitsar och ryggar klädda i grön floral textil, sitthöjd ca 39 cm, soffans längd ca 170 cm

Stommarna bleka, spår av tidigare förgyllning, bruksslitage

624812

2019-03-18