Soffgrupp nyrokoko
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFGRUPP, 1900-talets början, 3 dlr, nyrokoko, Frankrike, bestående av soffa och 1 par karmfåtöljer, samtliga med stomme i mahogny, klädda sitsar och ryggar klädda i grön floral textil, sitthöjd ca 39 cm, soffans längd ca 170 cm
Stommarna bleka, spår av tidigare förgyllning, bruksslitage
624812
2019-03-18