Gustavsberg India matservis

Gustavsberg India matservis
Gustavsberg India matservis
Gustavsberg India matservis
Gustavsberg India matservis
Gustavsberg India matservis
Gustavsberg India matservis
Gustavsberg India matservis
Gustavsberg India matservis
Gustavsberg India matservis
Gustavsberg India matservis

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSERVIS, "India", Gustavsberg, 1920-tal, porslin, 95 dlr, bestående av 18 djupa tallrikar, 19 förrättstallrikar, 24 varmrättstallrikar, 22 assietter, 4+2+2 uppläggningsfat, 1+3 serveringsskålar samt såssnipa

Varierande slitage, genomgående gott skick

624818

2019-03-16