8 st graverade kartor, mest Tyskland

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARTOR (8). Graverade kartor, handkolorerade, sent 1600-1700-tal, mest över Tyskland, 1 Polen, 1 Italien, bl.a. av Danckerts, De Wit, Seutter. Ca 430x540 mm.
8 st

Skador, lagningar och defekter. Fläckar

624879

2019-03-17