Lena Cronqvist litografier
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
LENA CRONQVIST (född 1938), Ett drömspel, portfölj med 30 färglitografier, 1989, signerade och numrerade Lena Cronqvist 86/170, bladstorlek 72x52,5 cm, text av August Strindberg, förord av Göran Tunström. Publicerad av Edouard Weiss, Paris och Öivind Johansen, Oslo
Fem stycken litografier av de 30 medföljer monterade i ram med glas
Portförljen med några fläckar och smärre slitage
624895
2019-03-16