Lena Cronqvist litografier

Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier
Lena Cronqvist litografier

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

LENA CRONQVIST (född 1938), Ett drömspel, portfölj med 30 färglitografier, 1989, signerade och numrerade Lena Cronqvist 86/170, bladstorlek 72x52,5 cm, text av August Strindberg, förord av Göran Tunström. Publicerad av Edouard Weiss, Paris och Öivind Johansen, Oslo

Fem stycken litografier av de 30 medföljer monterade i ram med glas

Portförljen med några fläckar och smärre slitage

624895

2019-03-16