Guldsmycke

Guldsmycke
Guldsmycke
Guldsmycke
Guldsmycke
Guldsmycke
Guldsmycke
Guldsmycke
Guldsmycke

Klubbat för:

1 500 SEK

2 500 SEK

GULDSMYCKE i form av block med kedja, graverade initialer OE, (Oscar Ericsson) guld, kedja 14k, hänge 18 k, vikt 8,1g

Proveniens: Hamnkaptenen Oscar Ericsson i Karlshamn, tidigt 1900-tal

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Nautica"

624911

2019-04-07