Guldsmycke
Klubbat för:
1 500 SEK
2 500 SEK
GULDSMYCKE i form av block med kedja, graverade initialer OE, (Oscar Ericsson) guld, kedja 14k, hänge 18 k, vikt 8,1g
Proveniens: Hamnkaptenen Oscar Ericsson i Karlshamn, tidigt 1900-tal
Detta föremål ingår i tema-auktionen "Nautica"
624911
2019-04-07