Bläckställ
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLÄCKSTÄLL, empire, 1800-talets första fjärdedel, brännförgylld brons, avbildar Amor vid bord med vetenskapliga symboler samt oljelampa, avtagbart hölje, brons, höjd ca 15, längd 11 cm
Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour
Bruks och åldersrelaterat slitage
624966
2019-03-23