Tillbaka till katalog

Taklampa art-deco

Taklampa art-deco
Taklampa art-deco
Taklampa art-deco
Taklampa art-deco
Taklampa art-deco
Taklampa art-deco

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

Beskrivning

TAKLAMPA, 1930/40-tal, art-deco, 6-armad, stomme i patinerad metall med glaskupor i alabaster, , höjd ca 103 cm, diameter ca 75 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

625006

Datum:

2019-03-17