Gunnel Nyman ´´Musselglas´´ vaser

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GUNNEL NYMAN, "Musselglas", vaser, 2 st., klart glas med inneslutna luftbubblor, Nuutajärvi Notsjö, signerade och 1 otydligt daterad 194[?], höjd ca 19 respektive 24,5 cm

En vas med invändig beläggning

625034

2019-03-17