Vicke Lindstrand
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas, lergods, Upsala Ekeby 1940-tal, glaserad i blått, krus no 79, med måtten 29,5 x 9,3 cm, (försäljningsperiod 1947-48), stämplad EKEBY V.L.
Kuntoraportti
625185
Päivämäärä:
2019-03-19