Einar Luterkort

Einar Luterkort
Einar Luterkort
Einar Luterkort
Einar Luterkort
Einar Luterkort
Einar Luterkort

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

EINAR LUTERKORT (1905-1981), vas, jugend, Upsala Ekeby 1930-tal, grönmelerad med man i rörelse som motiv i relief, höjd ca 21, diameter ca 24 cm

Smärre slitage, smärre repor

625221

2019-03-19